Plan: | Wijzigingsplan Tennisbanen |
---|---|
Status: | ontwerp |
Plantype: | wijzigingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0491.WP33tennis-vg01 |
In dit hoofdstuk wordt uitvoeriger ingegaan op de ruimtelijke consequenties van de wisseling van locaties.
Huidige situatie tenniscomplex
ATC 't Veldje is de grootste sportvereniging van Ammerstol. Momenteel heeft de vereniging een tennisbanencomplex met twee verlichte gravelbanen en een clubhuis aan de achterzijde van de bebouwing langs de Ds. Hugenholtzstraat 4c en de Capellelaan. De tennisclub ligt ingeklemd tussen de bebouwing en een watergang. Op onderstaande foto komt deze ingeklemde ligging duidelijk naar voren.
Figuur 3 Het tennisbanencomplex ligt op zeer korte afstand van de dorpsbebouwing (bron: www.ammerstol.org)
Er is geen parkeergelegenheid bij het tenniscomplex. Er kan worden geparkeerd op het Kerkplein, maar de parkeermogelijkheden zijn zeer beperkt, zeker in de avonduren en de weekends. In het oude dorpshart is al een gebrek aan parkeermogelijkheden, omdat de groei van het autobezit niet kon worden voorzien.
In de vigerende situatie heeft het complex een sportbestemming met een oppervlakte van 1.720 m².
Toekomstige situatie tenniscomplex
Vanwege de parkeerproblematiek in het dorpshart en het feit dat de tennisvereniging op de huidige locatie geen enkele mogelijkheid heeft om uit te breiden zijn de mogelijkheden voor verplaatsing van het tenniscomplex onderzocht. In eerste instantie ging daarbij de voorkeur uit naar een locatie nabij de bestaande voetbalvelden en de ijsbaan. De bedoeling daarbij was om alle sporten op één locatie te concentreren. Dit plan bleek echter financieel niet haalbaar. Vervolgens is gezocht naar andere, wel haalbare mogelijkheden. Dit heeft geresulteerd in de locatie aan de Achterweg, aan de westzijde van de begraafplaats.
De beoogde nieuwe locatie met de vigerende verkeersbestemming heeft een oppervlakte van 5.264 m². Figuur 4 geeft de situering van beide locaties weer, met in het noordoosten de sportbestemming en in het zuidwesten de verkeersbestemming.
Figuur 4 Huidige situatie (luchtfoto: gemeente Bergambacht)
Deze oppervlakte is voldoende voor een nieuw tenniscomplex en voldoende parkeerplaatsen. Op het nieuwe tenniscomplex is er de mogelijkheid voor ATC 't Veldje om in de toekomst eventueel een derde baan te realiseren. Vooruitlopend op de wijziging van de bestemming heeft de tennisclub een ontwerp voor het nieuwe tennisbanencomplex laten opstellen. Figuur 5 bevat een impressie van dit ontwerp.
Figuur 5 Impressie van het nieuwe tennisbanencomplex (luchtfoto en ontwerp: Bergambacht)
Het parkeerterrein krijgt een openbaar karakter. Er zullen 49 parkeerplaatsen en een fietsenstalling gerealiseerd worden. De parkeerplaats zal ook dienen voor omliggende functies, zoals de begraafplaats en is dus niet enkel en alleen ten behoeve van de tennisclub. Het terrein wordt ontsloten door de Achterweg en de toegang tot de tennisclub bevindt zich aan de parkeerplaats. In de toekomstige situatie zal het tennisbanencomplex een ruimtebeslag van ongeveer 3.200 m² hebben en het bijbehorende parkeerterrein ongeveer 2.000 m².
De huidige locatie van de tennisclub in het dorpshart zal deels ingericht worden als parkeerterrein, het overige deel waar de bebouwing staat wordt vooralsnog gehandhaafd. Hoewel de stedenbouwkundige inrichting nog niet definitief is, wordt uitgegaan van ongeveer 50 te realiseren parkeerplaatsen. Figuur 6 toont het (voorlopige) inrichtingsplan.
Figuur 6 Inrichtingsplan huidige locatie tennisbanencomplex, met binnen de rode omkadering het herinterichten gedeelte en binnen de groene omkadering het te behouden gedeelte (bron: Bergambacht)