direct naar inhoud van Regels
Plan: De Lus
Status: vastgesteld
Plantype: exploitatieplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0399.DeLus2016-EX02

Regels

Artikel 1 Begrippen

Tenzij anders vermeld gelden de definities van begrippen die in het Bestemmingsplan “De Lus” zijn opgenomen ook voor dit exploitatieplan, voor zover deze begrippen ook in het exploitatieplan voorkomen.

Daarnaast geldt dat in deze regels wordt verstaan onder:

Bestekken en tekeningen: De vastlegging naar plaats, omvang, materiaal en kwaliteit van tot stand te brengen objecten, tevens omvattende de administratieve voorwaarden, de algemene technische bepalingen en de bepalingen met betrekking tot de arbeidsomstandigheden waaraan tijdens de totstandkoming moet worden voldaan, dienende ter verkrijging van prijsopgaven van inschrijvers en ter contractuele vastlegging tussen opdrachtgever en aannemer/leverancier. De bestekken en tekeningen zullen worden getoetst conform het bepaalde in artikel 5.1.

Bouwkavels: De gronden waarop één of meer bouwplannen mogelijk zijn. Het betreffen de gronden die op de grondgebruikskaart (deel D, bijlage 2) zijn aangegeven met de bestemming 'Wonen'.

Bouwplan: Een bouwplan als bedoeld in artikel 6.2.1 van het Besluit ruimtelijke ordening (Bro).

Bouwrijp maken: Voor zover betrekking hebbend op de bouwkavels:

  • Het in overeenstemming met een door de eigenaar van een bouwkavel op te stellen of te doen opstellen en door de gemeente goed te keuren bestek met bijbehorende tekeningen;
  • het onder toezicht van de gemeente aanleggen of doen aanleggen van infrastructuur;
  • het aan- en/of afvoeren van grond voor het op hoogte brengen van terreinen;
  • het slopen van eventueel te verwijderen bebouwing, bouwresten en andere boven- en ondergrondse obstakels, het afvoeren van materialen, het kappen en verwijderen van bomen na verleende kapvergunning;
  • het treffen van grondwater regulerende maatregelen;
  • het verwijderen van eventuele zich in de grond bevindende omstandigheden die toekomstige bebouwing zouden kunnen belemmeren;
  • aanleg van en aansluiting op, indien van toepassing, verplaatsing of aanpassing van onder andere leidingen voor riolering, gas, water, elektra, telefoon, inclusief de bijbehorende bovengrondse voorzieningen.


Voor zover betrekking hebbend op de voorzieningen van openbaar nut: de werken en werkzaamheden als bedoeld in artikel 3 in de fase van het bouwrijp maken.

Exploitatiegebied: Het gebied waarbinnen de bestemming wordt gewijzigd, zodat bouwmogelijkheden worden gerealiseerd in de vorm van woningen, inclusief de daarbij behorende openbare ruimte, zoals weergegeven op de Kaart exploitatiegebied.

Exploitatieopzet: De exploitatieopzet als bedoeld in deel C van dit exploitatieplan.

Exploitatiebijdrage: De door een particuliere eigenaar via de omgevingsvergunning aan de gemeente verschuldigde vergoeding in de kosten van de grondexploitatie.

Netto contante waarde: De huidige waarde op prijspeil 1-1-2016 van toekomstige kasstromen, rekening houdende met rente en indexatie.

Startwaarde: de waarde op huidig prijspeil 1-1-2016.

Voorzieningen van openbaar nut: De binnen het exploitatiegebied aan te leggen voorzieningen zoals nader benoemd in artikel 3.2.

Werk: Een constructie geen gebouw of bouwwerk zijnde voor zover onderdeel uitmakend van het bouwrijp maken van het uitgeefbaar gebied, de aanleg van voorzieningen van openbaar nut.

Taxatie inbrengwaarde: De onafhankelijk getaxeerde waarde van in het exploitatiegebied gelegen gronden en opstallen op huidig prijspeil 1-1-2016.

Artikel 2 Fasering

De gemeente stelt geen eisen aan de fasering anders dan wat in het bestemmingsplan en in overleg met de ontwikkelaar in het in de anterieure overeenkomst is vastgelegd.

Artikel 3 Omschrijving van de werken en werkzaamheden

Artikel 3.1 Inrichten uitgeefbaar gebied

De bouwkavels (zie bijlage 2, Kaart Grondgebruik) dienen bouwrijp te worden gemaakt. Onder bouwrijp maken worden begrepen werkzaamheden die noodzakelijk zijn om bebouwing op de bouwkavels mogelijk te maken, waaronder:

  • Het ontdoen van bebouwing, bouwresten en andere boven- en ondergrondse obstakels;
  • Het saneren van de verontreinigde bodem afgestemd op de bodemfunctie;
  • Het ontgraven en egaliseren van het terrein;
  • Het verwijderen van struiken, bomen en boomstronken;
  • Het op hoogte brengen van het terrein, inclusief de aan- c.q. afvoer van de grond;
  • Het treffen van grondwater regulerende maatregelen;
  • Het aanleggen en/of aanpassen van erfontsluitingswegen;
  • Aanleg van, aansluiting op en, indien van toepassing, verplaatsing of aanpassing van onder andere leidingen voor riolering, gas, water, elektra, telefoon, centraal antenne systeem, data inclusief de nodige bovengrondse voorzieningen, zoals verdeelkasten, voor zover gelegen op de kavelgrens van de huiskavel;
  • Aanbrengen van verlichting door aanleg leidingen en plaatsen lichtmasten;
  • De overige voorkomende werkzaamheden.

Artikel 3.2 Aanleg voorzieningen van openbaar nut

In het kader van de aanleg van voorzieningen van openbaar nut binnen of ten behoeve van het exploitatiegebied (zie bijlage 1, Kaart Exploitatiegebied), worden in ieder geval de volgende voorzieningen gerealiseerd of werkzaamheden verricht:

  • Het aanleggen van groenvoorzieningen met bijbehorende werkzaamheden;
  • Het aanleggen van rioleringen;
  • Aanleg van en, indien van toepassing, verplaatsing of aanpassing van onder andere leidingen voor riolering, gas, water, elektra, telefoon, centraal antenne systeem, glasvezel inclusief de nodige bovengrondse voorzieningen, zoals verdeelkasten voor zover nodig en vanaf de betreffende voorziening tot aan de kavelgrens van het huiskavel.
  • Aanleg van bestrating van wegen, fiets/ voetpaden (indien van toepassing en parkeerplaatsen;
  • Aanleg van straatmeubilair;
  • Aanleg ondergrondse afvalcontainers
  • Aanleg van brandkranen.

Artikel 4 Eisen voor de werken en werkzaamheden

De werken en werkzaamheden zoals genoemd in artikel 3 dienen te worden aangelegd casu quo ingericht in overeenstemming met:

  • 1. Het bestemmingsplan De Lus;
  • 2. Het beeldkwaliteitsplan De Lus, behorend bij het bestemmingsplan;
  • 3. De regels van dit exploitatieplan (inclusief bijlagen);
  • 4. De ter plaatse geldende Keur van het waterschap.

Artikel 5 Regels over het uitvoeren van de werken en werkzaamheden

Artikel 5.1 Goedkeuring bestekken en tekeningen

  • 1. Het is verboden te starten met de uitvoering van werken en werkzaamheden voor het bouwrijp maken van het exploitatiegebied en de aanleg van voorzieningen van openbaar nut, voordat de bestekken en tekeningen ter goedkeuring voor de onder artikel 3.2 genoemde voorzieningen of werkzaamheden zijn voorgelegd aan en zijn goedgekeurd door burgemeester en wethouders;
  • 2. De bestekken, tekeningen en te volgen procedures worden getoetst aan:
  • Het bestemmingsplan De Lus;
  • Het beeldkwaliteitsplan De Lus, behorend bij het bestemmingsplan Kwaliteitshandboek gemeente Heiloo definitief revisie D1.0 d.d. 07-04-2016
  • De regels van dit exploitatieplan (inclusief bijlagen)
  • De ter plaatse geldende Keur van het waterschap.
  • 3. Het is verboden werken en werkzaamheden als bedoeld in lid 1 uit te voeren in strijd met de bestekken en tekeningen.

Artikel 5.2 Eindinspectie en tussentijdse inspecties

1. Met het oog op de naleving van de regels van dit exploitatieplan vinden inspecties plaats. In het bijzonder met het oog op de overdracht van de (ondergrond voor) voorzieningen van openbaar nut in beheer aan de gemeente vinden zowel tussentijds als direct voorafgaande aan deze overdracht inspecties plaats.

2. Inspecteurs van de gemeente hebben te allen tijde vrije toegang tot het exploitatiegebied inclusief de uitgeefbare gronden.

Artikel 6 Verbods- en ontheffingsbepalingen

1. Het is verboden werken en werkzaamheden uit te (laten) voeren in strijd met de regels van dit exploitatieplan. Overtreding van de regels omtrent het uitvoeren van de werken en werkzaamheden is een economisch delict in de zin van de Wet op de economische delicten en is daarmee een strafbaar feit;

2. Burgemeester en wethouders kunnen ontheffing verlenen van het bepaalde in de regels van dit exploitatieplan. Dat kan alleen als het tot niet-structurele wijzigingen van dit exploitatieplan leidt. Een denkbaar voorbeeld is dat in eventueel voorkomende gevallen al met de opstalrealisatie mag worden begonnen voordat de watergangen en/of andere voorzieningen van openbaar nut zijn gerealiseerd.

Artikel 7 Slotbepalingen

  • 1. Overtredingen van het bepaalde in deel B en de daarbij behorende bijlagen van dit exploitatieplan betreffen een economisch delict in de zin van de Wet op de economische delicten en zijn daarmee een strafbaar feit;
  • 2. Deze regels kunnen worden aangehaald als 'Regels Exploitatieplan De Lus'.