direct naar inhoud van 3.2 Provinciaal beleid
Plan: Zegheweg
Status: voorontwerp
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0351.BP2012zegheweg-vo01

3.2 Provinciaal beleid

Provinciale Ruimtelijke Structuurvisie (2009)

De provincie Utrecht heeft nog geen structuurvisie op grond van de Wet ruimtelijke ordening vastgesteld. Wel heeft de provincie het Streekplan Utrecht 2005-2015 beleidsneutraal omgezet in een Provinciale Ruimtelijke Structuurvisie middels de “Beleidslijn nieuwe Wro” (vastgesteld door PS, 23 juni 2008). Op 5 juli 2011 hebben Gedeputeerde Staten het voorontwerp Provinciale Ruimtelijke Structuurvisie 2013 – 2025 en Verordening (PRS/PRV) vastgesteld. Daarin zijn onder meer rode contourenkaarten opgenomen.

afbeelding "i_NL.IMRO.0351.BP2012zegheweg-vo01_0002.png"

Figuur 2: Voorontwerp PRS / PRV- rode contour

In het voorontwerp PRS/PRV is uiteraard rekening gehouden met de verdere ontwikkeling van het Groene Woud, waarvan een deel in dit bestemmingsplan is opgenomen. De ontwikkeling past binnen de rode contouren en de uitbreidingsmogelijkheid zoals opgenomen in het voorontwerp PRS-PRV.

afbeelding "i_NL.IMRO.0351.BP2012zegheweg-vo01_0003.png"

Figuur 3: Voorontwerp PRS / PRV- met aanduiding uitbreiding voor Woudenberg

Op 21 september 2009 hebben Provinciale Staten de Provinciale Ruimtelijke Verordening (PRV) vastgesteld. De PRV stelt geen bijzondere eisen aan de locatie en het ruimtelijk beleid zoals dat in dit bestemmingsplan is opgenomen. De provincie heeft de delen uit het bestemmingsplan 'Het Groene Woud' en het bestemmingsplan “Bedrijventerrein” die in dit voorliggend bestemmingsplan zijn opgenomen in 2009 goedgekeurd. Het provinciale beleid is ten aanzien van de onderwerpen die in dit bestemmingsplan aan de orde komen niet gewijzigd, zodat het voorliggend bestemmingsplan in overeenstemming is met het provinciale beleid.

De woningbouwlocatie maakt onderdeel uit van de nieuwbouwlocatie Het Groene Woud. Binnen de nieuwe woonwijk Het Groene Woud komen uiteindelijk 280 woningen, waarvan 80 woningen na 2015. Daarbij dient aandacht besteed te worden aan met name de ouderen en de starters op de woningmarkt. Realisatie van deze uitbreiding vergroot de wenselijke diversiteit van de woningvoorraad in de gemeente (onder andere door toevoeging van sociale woningbouw).

Het bestemmingsplan past binnen het provinciaal beleid.