Plan: | Landelijk Gebied, locatie Adm. Helfrichlaan 89a te Dieren |
---|---|
Status: | onherroepelijk |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0275.BPLG9-0002 |
In 2008 is de structuurvisie Dieren 2008 vastgesteld. Deze visie geeft de gewenste ruimtelijk ontwikkeling van Dieren tot ongeveer 2025. De aanleiding voor de visie lag in de aanpak van de verkeersproblemen rond de Burgemeester de Bruinstraat en de spoorlijn Arnhem-Zutphen.
De visie is geen blauwdruk van de nabije toekomst die tot in detail is uitgewerkt, maar een beeld voor de langere termijn. In de structuurvisie worden de gewenste ontwikkelingen per deelgebied beschreven.
Met betrekking tot onderhavig plangebied, dat in het deelgebied Dieren-Noord ligt, staat in de structuurvisie aangegeven dat de gemeente er naar streeft de bestaande Dierense sportvoorzieningen te concentreren op Sportpark Nieuwland. Aangezien Sportvilla Lomar momenteel al gevestigd is in Dieren-Zuid en bij medewerking aan een bestemmingsplanwijziging zal verhuizen naar het sportpark, past de ontwikkeling in hoofdlijnen binnen dit beleid.
Conclusie
Onderhavig plan draagt bij aan het concentreren van sportvoorzieningen op Sportpark Nieuwland. Het plan is daarmee in overeenstemming met de Structuurvisie Dieren 2008.
De gemeenten Rheden en Rozendaal hebben gezamenlijk een landschapsontwikkelingsplan (LOP) opgesteld. Het LOP bestaat uit vier delen:
De landschapsvisie (deel 1 en 2) beschrijft hoe de gemeente(s) met het landschap om willen gaan. Het landschap waarin gewerkt, gewoond en gerecreƫerd wordt. De activiteiten in het landelijk gebied bepalen het uiterlijk van het landschap en die activiteiten wijzigen in de loop der tijd. De landschapsvisie is het resultaat van de inbreng van bewoners, gebruikers en professionals, rekening houdend met de vele bestaande beleidsplannen. Via het uitvoeringsprogramma (deel 3) zijn enkele projecten geselecteerd om in de periode 2008 - 2012 uit te voeren.
Conclusie
Het voorliggende initiatief ligt in dit LOP in deelgebied 'b, Dieren noord / Laag Soeren zuid'. In het LOP wordt over dit gebied aangegeven dat 'in deze overgangszone op diverse locaties in de bosrand boerderijen, campings, paardenhouderijen, recreatieve functies en andere functies zijn gesitueerd die op hun eigen wijze de kwaliteit van de omgeving benutten'.
Op onderdelen oogt, volgens dit LOP, dit deelgebied wat rommelig. Gestreefd wordt om in de zone rond Dieren door groepering van de gebruiksvormen de verschillen tussen de deelgebieden rondom Dieren te versterken.
Concrete wenken voor dit onderhavige plangebied worden niet gegeven. Geconcludeerd kan worden dat voorliggend bestemmingsplan niet strijdig is met het LOP. Door de heldere invulling via een nieuw bouwplan met een duidelijk planconcept met een toegevoegde waarde voor Dieren, zie de vorige paragraaf, wordt verrommeling zo tegen gegaan. Door de recreatieve functies te groeperen op het sportpark wordt het deelgebied versterkt. In die zin is dit plan ook actief in lijn met het LOP.