direct naar inhoud van 2.3 Afweging
Plan: Landelijk Gebied, locatie Priesnitzlaan 10 en 23
Status: vastgesteld
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0275.BPLG14-VA01

2.3 Afweging

Bij het besluit om medewerking te verlenen aan het starten van een bestemmingsplanprocedure, is een aantal zaken overwogen:


Aangezien de regeling voor functieverandering opgenomen in het huidige bestemmingsplan Landelijk gebied niet voldoet is het verzoek getoetst aan het beleid 'Functieverandering buitengebied' van de stadsregio. Het plan gaat uit van de sloop van ca. 4000 m2 en de nieuwbouw van 546 m2. Twee karakteristieke schuren worden behouden, deze hebben een gezamenlijke oppervlakte van 300 m2. Dit betekent dat van de huidige 100 % aan bebouwing er ca 21 % over blijft/wordt gerealiseerd. Het plan voldoet daarnaast aan de voorwaarde dat de karakteristieke gebouwen behouden blijven en maximaal 50 % wordt terug gebouwd bij de sloop van alle overige bedrijfsgebouwen. Daarbij gaat het hier om maximaal twee woongebouwen met elk twee wooneenheden. Daarbovenop wordt als vereveningsvorm een houtwal en singels aangelegd rondom het perceel. Hiermee voldoet het plan aan de notitie 'Functieverandering buitengebied' van de stadsregio. Om te waarborgen dat het perceel daadwerkelijk overeenkomstig het inrichtingsplan wordt ingericht, is in de regels de bepaling opgenomen dat het perceel pas dan in gebruik kan worden genomen indien het perceel is ingericht overeenkomstig het door B en W goedgekeurde inrichtingsplan.

Vanuit een milieutechnisch oogpunt kan worden geconcludeerd dat gezien de huidige toegestane dier aantallen er een aanzienlijk milieudruk op het nabijgelegen Natura 2000 gebied Veluwe wordt uitgeoefend. De locatie is tevens gelegen in de provinciale Ecologische Hoofdstructuur (EHS) waar zowel de ontwikkeling natuur en extensieve grondgebonden landbouw wordt voorgestaan. Door de beƫindiging van het bedrijf en de realisering van de voorgenomen beperkte woonfunctie wordt een forse milieuwinst bereikt en voldoet het tevens aan de uitgangspunten van de provinciale EHS.


Uit overige onderzoeken op o.a. het gebied van Flora en faunawetgeving, archeologie en milieu kan worden geconcludeerd dat het plan voldoet, o.a. door mitigerende maatregelen, aan de stellen eisen van uit het oogpunt van een goede ruimtelijke ordening. In Hoofdstuk 4 wordt een en ander toegelicht.