direct naar inhoud van 6.1 Vooroverleg ex artikel 3.1.1 Bro
Plan: Nijmegen West I - 87 (Hatertseveldweg 284)
Status: onherroepelijk
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0268.BP43W87-OH01

6.1 Vooroverleg ex artikel 3.1.1 Bro

In het kader van het Bro overleg ex artikel 3.1.1 is het concept van het ontwerpbestemmingsplan toegezonden aan de Inspectie VROM, het Waterschap Rivierenland en de Kamer van Koophandel Centraal Gelderland.

De volgende overlegpartners hebben een reactie gegeven op het plan:

  • Waterschap Rivierenland

Het plan bevat geen ruimtelijk relevante wateraspecten (zoals bijvoorbeeld watergangen, persleidingen, waterkeringen of compenserende waterberging). Daarom hoeft de watertoets niet verder doorlopen te worden. Voor de uitvoering van het plan is geen watervergunning van het waterschap vereist.

  • Inspectie VROM

In de brief van 26 mei 2009 aan alle colleges van burgemeester en wethouders heeft de Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM) aangegeven over welke nationale belangen uit de Realisatieparagraaf Nationaal Ruimtelijk Beleid gemeenten altijd overleg moeten voeren met het Rijk. Gemeenten verzoeken zelf de afzonderlijke rijksdiensten om advies. De VROM-Inspectie coƶrdineert de rijksreactie over voorontwerpbestemmingsplannen, -projectbesluiten en -structuurvisies. Dit geldt ook voor voorontwerpomgevingsvergunningen waarbij sprake is van strijd met een bestemmingsplan of met een beheersverordening.

Het bovengenoemde bestemmingsplan geeft de betrokken rijksdiensten geen aanleiding tot het maken van opmerkingen, gelet op de nationale belangen in de RNRB.

  • Kamer van Koophandel Centraal Gelderland

De Kamer kan op dit moment niet instemmen met voorliggend bestemmingsplan. De Kamer maakt zich zorgen over de bereikbaarheid van het plangebied alsmede over eventuele parkeeroverlast als gevolg van voorgestane planontwikkeling. In dat opzicht roept het bestemmingsplan een aantal vragen op die niet worden beantwoord in het plan.

- Wat is (en wordt) exact de functie van het boeddhistisch centrum?

Reactie gemeente

Binnen Jewel Heart wordt het Tibetaans boeddhisme gepraktiseerd. In hoofdlijnen gebeurt dit door:

Studiegroepen (per 1, 2 of 4 weken) en Bijeenkomsten. De studiegroepen vinden in meerdere steden plaats. Op dit moment in Nijmegen, Den Bosch, Tilburg, Arnhem en Utrecht. Als een groep van minimaal 6 mensen in b.v. Eindhoven een studiegroep wil beginnen, zal Jewel Heart dat in Eindhoven verzorgen. De studiegroepen in Nijmegen zijn meestal op maandag tot donderdagavond, enkele studiegroepen zijn op de zaterdagmorgen en enkele overdag, door de week. Op vrijdagavond is er een open meditatie-avond. Op een doordeweekse avond komen er gemiddeld in totaal 24 mensen.

De boeddhistische leraar komt meestal 2 keer per jaar op bezoek. Soms 1 keer per jaar. Er wordt dan meestal een week en een weekeind les gegeven aan gemiddeld zo'n 70 bezoekers. Daarnaast worden er gemiddeld twee gastleraren per jaar uitgenodigd, voor een weekeinde. Al deze bijeenkomsten vinden meestal plaats van 10.00 tot 17.00 uur. Tot nu toe is er hoogstens 2 keer per jaar een avondbijeenkomst geweest. Op die bijeenkomsten komend gemiddeld 70 bezoekers.

Daarnaast vindt er enige verhuur plaats b.v. yogalessen door iemand uit de buurt. Daarnaast kunnen mensen als ze dat willen, het centrum gebruiken voor een Boeddhistische uitvaart.

In de zomer vindt er bij Jewel Heart ongeveer 2,5 maand geen enkele activiteit plaats. Met Kerst en Oud- en Nieuw zijn er twee weken eveneens bijna geen activiteiten.

Naar eigen zeggen is Jewel Heart een rustige groep die geen overlast bezorgt.

- Wat is de doelgroep van het boeddhistisch centrum? Betreft het hier een lokale, regionale of landelijke doelgroep?

Reactie gemeente

Jewel Heart is een organisatie die een deel van het land bestrijkt. Dit wordt gedaan door plaatselijke activiteiten te organiseren. Zo zijn er groepen in Tilburg, Den Bosch, Arnhem en Utrecht. Dit geeft aan dat de locatie in Nijmegen georiƫnteerd is op Nijmegen. Enkele keren per jaar zijn er activiteiten waarbij ook de mensen uit de andere steden kunnen komen.

- Wat is de verkeersaantrekkende werking van het boeddhistisch centrum?

Reactie gemeente

De gemiddelde etmaalintensiteit van een weekdag bedraagt 88 motorvoertuigen voor het centrum.

- Met welke bezoekersaantallen wordt rekening gehouden?

Reactie gemeente

Rekening is gehouden met een gemiddeld bezoekersaantal van circa 40 per werkdag en circa 80 voor een zaterdag of zondag.

- Zijn de te bouwen appartementen bedoeld als woonruimte voor de spirituele leiders van de boeddhistisch gemeenschap? Gelet op de te verwachten bezoekersaantallen zeker van belang?

Reactie gemeente

De appartementen zijn in het algemeen geliefd bij de doelgroep senioren en starters. Ook blijkt in de wijk een tekort te zijn aan woningen voor senioren. Welke doelgroep/bewoners er daadwerkelijk kom(t)(en) te wonen is nog niet bekend. De gemeente heeft geen invloed op wie uiteindelijk in zo'n appartement gaat wonen.