direct naar inhoud van 8.1 Bodem
Plan: Eierhandel, Gezellenstraat 25
Status: ontwerp
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0267.BP00002-0004

8.1 Bodem

Het verkennend bodemonderzoek is uitgevoerd door van Hoogveld Milieutechniek op 17 november 2009. De beoordeling van dit onderzoek wordt hieronder beschreven.

Er loopt een slootje langs de weg aan de oostkant, waarop gebouwd gaat worden. De kwaliteit van het slib en de slootbodem is niet onderzocht. Wel is direct naast de sloot een boring gezet. Hoewel de kwaliteit van de slootbodem niet bekend is, wordt verwacht dat er niet een ernstige verontreiniging aanwezig is. Wel moet rekening gehouden worden met extra onderzoek als de slootbodem moet worden afgevoerd, vanwege grondverbetering. Dit moet bij de vergunningverlening als reactie meegenomen worden. Bij de verdere resultaten van het onderzoek zijn in de bovengrond geen verhoogde gehaltes aangetroffen. Ditzelfde geldt voor de ondergrond. In het grondwater is het gehalte aan barium licht verhoogd.

Conclusie is dat het bodemonderzoek geen belemmering vormt voor de realisatie van de bouwplannen.

Bij de voorwaarden voor de bouwvergunning moet wel worden opgenomen dat nog voor de eventueel af te voeren van grond een depot onderzoek uitgevoerd moet worden.