Plan: | Palmesteyn |
---|---|
Status: | vastgesteld |
Plantype: | bestemmingsplan |
IMRO-idn: | NL.IMRO.0236.072171palmesteyn-VO04 |
De voor 'Wonen' aangewezen gronden zijn bestemd voor:
één en ander met de daarbij behorende voorzieningen zoals tuinen, erven, toegangspaden en verhardingen en overeenkomstig de in 5.1.2 opgenomen nadere detaillering van de bestemmingsomschrijving.
In het onderstaande is een nadere detaillering opgenomen van het bepaalde in 5.1.1:
Binnen deze bestemming is gebruik van een deel van de woning en/of de daarbij behorende bijgebouwen ten behoeve van de uitoefening van een niet-publieksgerichte aan huis verbonden beroeps- of bedrijfsactiviteit toegestaan, mits wordt voldaan aan de volgende voorwaarden:
Binnen deze bestemming is gebruik van een deel van de woning en/of de daarbij behorende bijgebouwen ten behoeve van de uitoefening van een publieksgerichte aan huis verbonden bedrijfsactiviteit in de vorm van bed & breakfast toegestaan, mits wordt voldaan aan de volgende voorwaarden:
Het gebruik van een deel van de woning en/of de bijgebouwen ten behoeve van de uitoefening van andere vormen van publieksgerichte beroeps- of bedrijfsactiviteiten aan huis, kan uitsluitend worden toegestaan, indien ontheffing ex 5.6.3 wordt verleend.
Er zijn maximaal drie wooneenheden toegestaan. Deze mogen zich uitsluitend binnen het hoofdgebouw bevinden.
Binnen de bestemming dient worden voorzien in voldoende parkeerplaatsen.
Op de gronden binnen deze bestemming zijn uitsluitend één hoofdgebouw ten behoeve van woningen toegestaan, alsmede de bij de woningen behorende andere gebouwen en bouwwerken, geen gebouwen zijnde, die ten dienste staan van deze bestemming.
Voor het bouwen van gebouwen gelden de volgende regels:
Voor het bouwen van hoofdgebouw gelden de volgende regels:
Voor het bouwen van bijgebouwen, gelden de volgende regels:
Voor het bouwen van bouwwerken, geen gebouwen zijnde, met uitzondering van overkappingen en carports, gelden de volgende regels:
Overschrijding van het bouwvlak is toegestaan voor ondergeschikte bouwdelen, mits het bouwdeel ondergeschikt is en het een overschrijding betreft van maximaal 0,5 m.
Burgemeester en wethouders kunnen, nadere eisen stellen aan:
één en ander ten behoeve van de bescherming van de cultuurhistorisch waarde en ter waarborging van een karakteristiek bebouwingsbeeld.
Burgemeester en wethouders kunnen ontheffing verlenen van het bepaalde in 5.2.5teneiende een grotere hoogte toe te staan voor bouwwerken, geen gebouwen zijnde mits wordt voldaan aan de volgende voorwaarden:
Onder strijdig gebruik in de zin van artikel 7.10 van de Wet ruimtelijke ordening wordt in ieder geval begrepen het gebruiken of laten gebruiken van de gronden en/of opstallen binnen deze bestemming ten behoeve van:
Burgemeester en wethouders zijn bevoegd ontheffing te verlenen van het bepaalde in 5.5.1. onder a voor het toestaan van het gebruik van aan-, uit- of bijgebouwen bij woningen als afhankelijke woonruimte, mits:
Burgemeester en wethouders trekken de ontheffing als bedoeld in artikel 5.6.1, indien de ten tijde van het verlenen van de ontheffing bestaande noodzaak vanuit een oogpunt van mantelzorg niet meer aanwezig is.
Burgemeester en wethouders kunnen ontheffing verlenen van het bepaalde in 5.5.1 onder b, teneinde binnen een woning en/of daarbij behorende bijgebouwen de uitoefening van een publieksgerichte beroeps- of bedrijfsactiviteit aan huis toe te staan. Hiervoor dient aan de volgende criteria te worden voldaan: