direct naar inhoud van Hoofdstuk 6 Procedure
Plan: Herstructurering Vogelbuurt
Status: vastgesteld
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0232.VAA009Vogelbuurt-VBP1

Hoofdstuk 6 Procedure

6.1 Algemeen

Bij de voorbereiding van een (voor)ontwerp bestemmingsplan dient op grond van artikel 3.1.6 lid 1 Wro sub c overleg te worden gevoerd als bedoeld in artikel 3.1.1 Bro. Op basis van het eerste lid van dit artikel wordt overleg gevoerd met waterschappen en met die diensten van provincie en Rijk die betrokken zijn bij de zorg voor de ruimtelijke ordening of belast zijn met de behartiging van belangen welke in het plan in het geding zijn. Voor wat kleinere plannen kan, in overleg, afgezien worden van dit overleg.

Een ontwerpbestemmingsplan dient conform afdeling 3.4 Awb gedurende 6 weken ter inzage gelegd worden. Hierbij is er de mogelijkheid voor een ieder om zienswijzen in te dienen op het plan Na vaststelling door de Raad wordt het vaststellingsbesluit bekend gemaakt. Het bestemmingsplan ligt na bekendmaking 6 weken ter inzage. Gedurende deze termijn is er de mogelijkheid beroep in te dienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak Raad van State. Het bestemmingsplan treedt vervolgens daags na afloop van de tervisielegging in werking als er geen beroep is ingesteld. Is er wel beroep ingesteld dan treedt het bestemmingsplan ook in werking, tenzij naast het indienen van een beroepschrift ook om een voorlopige voorziening is gevraagd. De schorsing van de inwerkingtreding eindigt indien de voorlopige voorziening wordt afgewezen. De procedure eindigt met het besluit van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State.

6.2 Verslag artikel 3.1.1 Bro overleg

Dit bestemmingsplan is in het kader van het wettelijk overleg toegezonden aan de VROM-inspectie. Hiervan is geen reactie ontvangen, waarmee geconcludeerd kan worden dat er geen (nationale) belangen worden geschaad.

Tevens is het plan toegezonden aan de Provincie Gelderland. De provinciale afdelingen hebben geconstateerd dat in het voorontwerp geen provinciale belangen aan de orde zijn. Zij zien daarom geen reden hierover advies uit te brengen en het ontwerpbestemmingsplan hoeft niet te worden toegestuurd aan de provincie.

Samen met het waterschap Veluwe zijn de aan de orde zijnde waterhuishoudkundige aspecten behandeld. Over de gewenste situatie bestaat overeenstemming (zie ook paragraaf 4.2 voor de doorlopen watertoets).

6.3 Verslag inspraak

Voorafgaand aan de wettelijke bestemmingsplanprocedure is met ingang van woensdag
24 augustus 2011 gedurende zes weken inspraak verleend op de ‘Stedenbouwkundige Visie, Herstructurering Vogelbuurt Vaassen’. Deze stedenbouwkundige visie is opgenomen als bijlage bij dit bestemmingsplan. Hierop zijn geen reacties ingediend.

Op 28 juni 2011 is een inloopavond georganiseerd om het stedenbouwkundig plan voor de Vogelbuurt te presenteren. Hiervoor zijn 191 uitnodigingen verstuurd en ongeveer 50 bewoners hebben gebruik gemaakt van de uitnodiging. Hiervan is een verslag gemaakt dat als bijlage is toegevoegd aan dit bestemmingsplan.

6.4 Verslag zienswijzen

Het bestemmingsplan 'Herstructurering Vogelbuurt' heeft met ingang van 4 januari 2012 gedurende zes weken ter inzage gelegen in de Publiekswinkel in het gemeentehuis in Epe. Tijdens deze termijn van terinzagelegging zijn geen zienswijzen ingekomen.