direct naar inhoud van Artikel 11 Waterstaat - Waterlopen
Plan: Hanzepoort
Status: vastgesteld
Plantype: bestemmingsplan
IMRO-idn: NL.IMRO.0173.BP15003-va02

Artikel 11 Waterstaat - Waterlopen

11.1 Bestemmingsomschrijving

De voor ' Waterstaat - Waterlopen ' aangewezen gronden zijn, behalve voor de andere daar voorkomende bestemming(en), mede bestemd voor:

  • a. de bescherming en het beheer van de watergang;

met daarbijbehorende:

  • b. bouwwerken, geen gebouwen zijnde;

en met inachtneming van de keur van het waterschap.

11.1.1 Voorrangsregeling

In geval van strijdigheid gaan deze regels vóór de regels die ingevolge andere regels op de desbetreffende gronden van toepassing zijn.

11.2 Bouwregels
  • a. Er mogen uitsluitend bouwwerken, geen gebouwen zijnde, ten dienste van deze (dubbel) bestemming worden gebouwd;
  • b. De bouwhoogte van bouwwerken, geen gebouwen zijnde, mag niet meer dan 3 m bedragen.
11.3 Afwijken van de bouwregels
11.3.1 Omgevingsvergunning

Bij een omgevingsvergunning kan worden afgeweken van de bouwregels voor het bouwen overeenkomstig de andere daar voorkomende bestemming(en), mits vooraf advies is ingewonnen bij de betrokken beheerder van de watergang.

11.4 Omgevingsvergunning voor het uitvoeren van een werk, geen bouwwerk zijnde, of van werkzaamheden
11.4.1 Omgevingsvergunning
  • a. Het is verboden om zonder omgevingsvergunning de volgende werken, geen bouwwerken zijnde, of werkzaamheden uit te voeren:
    • 1. het ontgronden, vergraven, afgraven, egaliseren, diepploegen, woelen en mengen en ophogen van gronden;
    • 2. het aanleggen, verbreden en verharden van wegen, paden, parkeervoorzieningen en andere oppervlakteverhardingen;
    • 3. het aanleggen, verdiepen, verbreden en dempen van sloten, watergangen en overige waterpartijen en het aanbrengen van drainage;
    • 4. het aanleggen van ondergrondse of bovengrondse transport-, energie- en/of communicatieleidingen en daarmee verband houdende constructies, installaties en apparatuur.
11.4.2 Uitzondering op het verbod

Het in 11.4.1 vervatte verbod is niet van toepassing op werken en/of werkzaamheden die:

  • 1. reeds in uitvoering zijn op het tijdstip van inwerkingtreding van dit plan;
  • 2. het normale onderhoud en beheer betreffen;
  • 3. zijnde graafwerkzaamheden als bedoeld in de Wet Informatie Uitwisseling Ondergrondse Netwerken;
  • 4. mogen worden uitgevoerd krachtens een reeds verleende vergunning.
11.4.3 Advies

Alvorens te beslissen op een aanvraag om een omgevingsvergunning wint het bevoegd gezag advies in bij de beheerder van de watergang.