Artikel 14               Horeca - Kasteel

 

14.1        Bestemmingsomschrijving

De voor ‘Horeca - Kasteel’ aangewezen gronden zijn bestemd voor:

a      horecabedrijf;

b      een radio- en tv-studio;

c       wonen, met inbegrip van aan huis gebonden beroepen en gastouderschap;

d      tuinen, erven en verhardingen;

e      parkeervoorzieningen, uitsluitend ter plaatse van de aanduiding ‘parkeerterrein’;

f        groenvoorzieningen;

g       (openbare) nutsvoorzieningen;

h      water en waterhuishoudkundige voorzieningen;

i        de instandhouding en bescherming van de ter plaatse van de aanduiding ‘specifieke bouwaanduiding - rijksmonument’ aangegeven bouwwerken.

 

14.2        Bouwregels

 

14.2.1     Algemeen

Op de voor ‘Horeca - Kasteel’ aangewezen gronden geldt in het algemeen het volgende:

a      Op de gronden mogen uitsluitend worden gebouwd:

1      gebouwen ten behoeve van de onder 14.1 genoemde doeleinden;

2      maximaal 2 woningen;

3      bijbehorend bouwwerken bij woningen, ter plaatse van de aanduiding ‘bijgebouwen’;

en de daarbij behorende bouwwerken, geen gebouwen zijnde, die qua aard en afmetingen bij deze bestemming passen.

 

14.2.2     Gebouwen

Voor het bouwen van bedrijfsgebouwen gelden de volgende bepalingen:

a      Gebouwen mogen uitsluitend binnen het aangeduide bouwvlak worden gebouwd.

b      De goothoogte van gebouwen mag niet meer bedragen dan ter plaatse van de aanduiding ‘maximale goot- en bouwhoogte (m)‘ is aangegeven.

c       De bouwhoogte van gebouwen mag niet meer bedragen dan ter plaatse van de aanduiding ‘maximale goot- en bouwhoogte (m)‘ is aangegeven.

d      Het bouwvlak mag volledig worden bebouwd.

 

14.2.3     Bijbehorend bouwwerken bij woningen

Voor het bouwen van bijbehorend bouwwerken bij woningen gelden de volgende bepalingen:

a      Bijbehorend bouwwerken mogen zowel ter plaatse van de aanduiding ‘bijgebouwen’ als in het bouwvlak worden gebouwd.

b      Bijbehorend bouwwerken dienen op een afstand van tenminste 3 meter achter de voorgevellijn van het hoofdgebouw te worden gebouwd.

c       Ter plaatse van de aanduiding ‘bijgebouwen’ mag het bouwperceel voor niet meer dan 50% worden bebouwd, met dien verstande dat het oppervlak aan bijbehorend bouwwerken per bouwperceel niet meer mag bedragen dan het oppervlak van het bouwvlak op het betreffende bouwperceel.

d      Bijbehorend bouwwerken mogen in niet meer dan één bouwlaag worden gebouwd, waarbij de goothoogte niet meer dan 3,50 meter mag bedragen.

e      De bouwhoogte van een bijbehorend bouwwerk mag niet meer bedragen dan 7,00 meter, met dien verstande dat in de perceelsgrens de bouwhoogte niet meer mag bedragen dan de bouwhoogte van de eerste bouwlaag van het hoofdgebouw.

f        De afstand van een vrijstaand bijbehorend bouwwerk tot andere gebouwen mag niet minder bedragen dan 1 meter.

g       Bijbehorend bouwwerken dienen in de zijdelingse perceelsgrens of op een afstand van niet minder dan 1 meter  tot de zijdelingse perceelsgrens te worden gebouwd.

 

14.2.4     Bouwwerken, geen gebouwen zijnde

Voor het bouwen van bouwwerken, geen gebouwen zijnde, gelden de volgende bepalingen:

a      De bouwhoogte van erf- en terreinafscheidingen mag niet meer bedragen dan 2,00 meter.

b      De bouwhoogte van overige bouwwerken, geen gebouwen zijnde, mag niet meer bedragen dan 5,00 meter.

 

14.3        Specifieke gebruiksregels

 

14.3.1     Strijdig gebruik

Onder verboden gebruik wordt tenminste verstaan het gebruik van de grond voor en/of als:

a      industriële doeleinden;

b      groothandel;

c       detailhandel, met uitzondering van goederen die ter plaatse worden vervaardigd;

d      opslag, anders dan inherent aan het toegelaten gebruik.

e      standplaats of ligplaats voor onderkomens en/of kampeermiddelen.

 

14.3.2     Aan huis gebonden beroep

Binnen de bestemming ‘Horeca - Kasteel’ is de uitoefening van aan huis gebonden beroepen toegestaan als ondergeschikte activiteit bij de woonfunctie, waarbij de volgende bepalingen van toepassing zijn:

a      De omvang van de activiteit mag niet meer bedragen dan 30% van het gezamenlijke vloeroppervlak van de woning inclusief bijbehorend bouwwerken tot een maximum van 80 .

b      Het gebruik mag geen nadelige invloed hebben op de normale afwikkeling van het verkeer en mag geen onevenredige toename van de parkeerbehoefte veroorzaken.

c       Detailhandel is niet toegestaan.

d      De activiteit wordt uitgeoefend door de bewoner.

 

14.4        Omgevingsvergunning voor het slopen

14.4.1     Werken en werkzaamheden

Het is verboden op of in de tot ‘Horeca - Kasteel’ aangewezen gronden zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van Burgemeester en Wethouders de op en in de gronden aanwezige bebouwing, geheel of gedeeltelijk te slopen.

 

14.4.2     Uitzonderingen

Het in lid 14.5.1 vervatte verbod is niet van toepassing voor sloopwerkzaamheden, welke op het tijdstip van het van kracht worden van het plan in uitvoering zijn dan wel krachtens een voor dat tijdstip aangevraagde vergunning of anderszins mogen worden uitgevoerd.

 

14.4.3     Toelaatbaarheid

De sloopwerkzaamheden als bedoeld in 14.5.1 zijn slechts toelaatbaar, indien door die werken of werkzaamheden dan wel door de daarvan hetzij direct hetzij indirect te verwachten gevolgen de in 14.1 sub i genoemde waarden en doeleinden niet onevenredig worden of kunnen worden aangetast dan wel de mogelijkheden voor het herstel van de eerstbedoelde waarden niet wezenlijk worden of kunnen worden verkleind.