Artikel 8         Bedrijf

 

8.1     Bestemmingsomschrijving

 

De voor ‘Bedrijf’ aangewezen gronden zijn bestemd voor:

a   bedrijven zoals aangegeven in de Tabel Bedrijven;

b   ondergeschikte detailhandel;

c   tuinen, groen- en parkeervoorzieningen en bij een en ander behorende overige voorzieningen;

d    aan-huis-verbonden beroepen;

e    paden en wegen en parkeervoorzieningen;

f     water en waterhuishoudkundige voorzieningen;

g    groenvoorzieningen.

 

 

8.2        Bouwregels

 

8.2.1 Gebouwen

Voor het bouwen van gebouwen gelden de volgende bepalingen:

a    Binnen elk bestemmingsvlak mag de gezamenlijke oppervlakte van bedrijfsgebouwen, inclusief bedrijfswoning en exclusief bijgebouwen en overkappingen, niet meer bedragen dan aangegeven in de Tabel Bedrijven.

b    Per bestemmingsvlak is niet meer dan één bedrijfswoning toegestaan, of in voorkomend geval niet meer dan het aangegeven aantal, tenzij aangegeven is ter plaatse van de aanduiding ‘bedrijfswoning uitgesloten’.

c    De inhoud van een bedrijfswoning mag niet meer dan 750 m³ bedragen.

d    De goothoogte mag niet meer bedragen dan 6 m, tenzij anders is aangegeven in de Tabel Bedrijven.

e    De bouwhoogte mag niet meer bedragen dan 10 m, tenzij anders aangegeven in de Tabel Bedrijven.

 

8.2.2 Bijgebouwen

Voor het bouwen van bijgebouwen gelden de volgende bepalingen:

a    De gezamenlijke oppervlakte van bij eenzelfde bedrijfswoning behorende bijgebouwen en overkappingen mag niet meer dan 100 m² bedragen.

b    De goothoogte mag niet meer dan 3 m bedragen.

c    De bouwhoogte mag niet meer dan 5,5 m bedragen.

 

8.2.3 Bouwwerken, geen gebouwen zijnde

Voor het bouwen van bouwwerken, geen gebouwen zijnde, gelden de volgende bepalingen:

a    De bouwhoogte van palen, masten en technische installaties mag niet meer bedragen dan 10 m.

b    De bouwhoogte van erf- en terreinafscheidingen mag niet meer bedragen dan 2,25 m, met dien verstande dat de hoogte van erf- en terreinafscheidingen vóór de voorgevelrooilijn niet meer mag bedragen dan 1 m.

c    De bouwhoogte van overige bouwwerken mag niet meer bedragen dan 5 m.

 

 


8.3     Ontheffing van de bouwregels

 

8.3.1 Ontheffing oppervlakte bedrijfsgebouwen

Burgemeester en wethouders zijn bevoegd ontheffing te verlenen van het bepaalde in lid 8.2.1 ten behoeve van het binnen eenzelfde bestemmingsvlak bouwen van bedrijfsgebouwen, met inachtneming van de volgende regels:

a    Ontheffing is niet toegestaan indien dit is aangegeven in de Tabel Bedrijven.

b    Ontheffing is mogelijk met dien verstande dat de oppervlakte van de bestaande bedrijfsgebouwen kan worden uitgebreid met 15%.

c    Indien sprake is van een agrarisch technisch hulpbedrijf of een agrarisch verwant bedrijf , is ontheffing mogelijk met dien verstande dat de oppervlakte van de bestaande bedrijfsgebouwen kan worden uitgebreid met 25%.

d    Er is sprake van een zorgvuldige landschappelijke inpassing van de bedrijfsbebouwing op basis van een erfbeplantingsplan.

e    Er mag geen aantasting van de omliggende landschaps- en natuurwaarden plaatsvinden.

 

 

8.4          Specifieke gebruiksregels

 

8.4.1  Verboden gebruik

Als verboden gebruik in de zin van artikel 7.10 Wro wordt in ieder geval aangemerkt het gebruik van gronden voor een ander soort bedrijf dan ter plaatse aangegeven in de Tabel Bedrijven.

 

8.4.2 Omvang aan huis verbonden beroep

Binnen de bestemming ‘Bedrijf’ is de uitoefening van aan-huis-verbonden beroepen toegestaan als ondergeschikte activiteit bij de woonfunctie, met inachtneming van de volgende regels:

a    De omvang van de activiteit mag niet meer bedragen dan 30% van de gezamenlijke vloeroppervlakte van de bebouwing tot een maximum van 30 m².

b    In afwijking van het bepaalde onder a is ter plaatse van de aanduiding ‘cultuurhistorisch waardevol’ of ter plaatse van een langgevelboerderij maximaal 30% van de gezamenlijke oppervlakte van de bebouwing toegestaan.

c    Het gebruik mag geen nadelige invloed hebben op de normale afwikkeling van het verkeer en mag geen onevenredige toename van de parkeerbehoefte veroorzaken.

d    Detailhandel is niet toegestaan.

e    De activiteit wordt uitgeoefend door de bewoner.

 

 

8.5     Ontheffing gebruiksregels

 

8.5.1 Ontheffing ander soort bedrijf

Burgemeester en wethouders zijn, behoudens voor zover het betreft de in de Tabel Bedrijven aangegeven agrarisch technische hulpbedrijven of agrarisch verwante bedrijven, bevoegd ontheffing te verlenen van het bepaalde in lid 8.4.1 ten behoeve van de omschakeling naar een ander soort bedrijf, met inachtneming van de volgende regels:

a    De voorgenomen bedrijfsactiviteiten dienen milieuhygiënisch inpasbaar te zijn en behoren volgens de Staat van Bedrijfsactiviteiten (bijlage 3) tot dezelfde of een lagere milieucategorie dan de voorheen ter plaatse van het bestemmingsvlak uitgeoefende bedrijfsactiviteiten.

b    Er is sprake van een zorgvuldige landschappelijke inpassing van de bedrijfsbebouwing op basis van een erfbeplantingsplan.

c    Het gebruik mag geen nadelige invloed hebben op de normale afwikkeling van het verkeer en mag geen onevenredige toename van het verkeer veroorzaken.

 

 

8.6          Wijzigingsbevoegdheden

 

8.6.1 Wijziging naar ‘wonen’ na bedrijfsbeëindiging

Burgemeester en wethouders zijn bevoegd deze bestemming te wijzigen in de bestemming 'Wonen' voor zover het de voormalige bedrijfswoning betreft en met inachtneming van de volgende regels:

a    Alle gebouwen dienen te worden gesloopt, uitgezonderd:

1    bestaande woningen;

2    bestaande gebouwen die als bijgebouw worden aangemerkt, met bij elke woning een oppervlakte van ten hoogste 100 m² vermeerderd met 25% van de te slopen bebouwing tot een maximum van 200 m²;

3    bestaande gebouwen met de aanduiding ‘cultuurhistorische waarden’.

b    Het bestemmingsvlak mag na wijziging niet meer bedragen dan 1.500 m².

c    Elke wijziging dient in elk geval alle woonruimten binnen het betreffende bouwvlak te omvatten.

d    De agrarische gebruiksmogelijkheden van aangrenzende gronden en bebouwing mogen door de wijziging niet onevenredig worden aangetast.

e    Het aantal woningen binnen elk voormalig bouwvlak mag niet worden vergroot.

f     Per 500 m2 sloop mag de inhoud van de woning als bedoeld onder b worden vergroot met 50 m3 tot een maximum omvang van 850 m³, mits voldaan wordt aan het Rapport Akoestisch onderzoek d.d. mei 2009.

 

8.6.2 Wijziging splitsing bestemmingsvlak

Vervallen.

 

 


Tabel bedrijven